بخش مسکن می تواند به عنوان یک موتور محرک برای خروج از رکود و رونق اقتصادی نقش موثری ایفا کند .

دکتر عزیزی عضو هیات مدیره بانک :

بخش مسکن می تواند به عنوان یک موتور محرک برای خروج از رکود و رونق اقتصادی نقش موثری ایفا کند .

با حضور اعضای هیات مدیره - روسای ادارات مرکزی ، معاون اقتصادی و برنامه ریزی استانداری ایلام ، مسیولان دستگاههای اجرایی ، کارکنان و همکاران بازنشسته، از زحمات بهروز سلیمانی - مدیر پیشین مدیریت استان قدردانی و صیدمحمد نصرالهی به عنوان مدیر جدید شعب استان ایلام معرفی شد .
با حضور اعضای هیات مدیره - روسای ادارات مرکزی ، معاون اقتصادی و برنامه ریزی استانداری ایلام ، مسیولان دستگاههای اجرایی ، کارکنان و همکاران بازنشسته، از زحمات بهروز سلیمانی - مدیر پیشین مدیریت استان قدردانی و صیدمحمد نصرالهی به عنوان مدیر جدید شعب استان ایلام معرفی شد .
در این مراسم که جعفر آقا ملایی - عضو هیات مدیره بانک - آقای جوادیان رییس اداره کل امور مدیریت های شعب و استانها - آقای مهدوی - مدیر امور حراست و آقای نقابدوست - رییس اداره کل بازرسی حضور داشتند دکتر عزیزی عضو هیات مدیره بانک در سخنانی با تقدیر از مردم استان ایلام به خاطر رشادت ها و حماسه هایی که در دوران دفاع مقدس داشتند اظهار داشت : شرایط اقتصادی کشور شرایط بسیار حساسی است ، کشور همزمان با دوره ای که رکود حاکم است بر اقتصاد، همزمان با تنگناهای مالی و تنگناهای اعتباری نیز مواجه است که کار را بسیار سخت می کند .
 وی افزود : برای برون رفت از این وضعیت جا دارد که ما همه دست به دست هم بدهیم و با استفاده از ظرفیت های خفته اقتصادی و نیزا استفاده از روشهای نوین، راهی را برای رونق بیشتر و ایجاد رشد مناسب اقتصادی پیدا کنیم .
ایشان با تاکید بر اینکه بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی با کارکرد توسعه ای در کشور و در بخش ساختمان و مسکن که بخش بسیار بزرگی از اقتصاد کشور است فعالیت دارد افزود : نزدیک 150 رشته به بخش ساختمان و مسکن متصل هستند و در تمام اقتصادهای دنیا نیز بخش مسکن و ساختمان بسیار حایز اهمیت است چرا که بیش از 30 درصد داراییهای مالی یک کشور را ساختمان ، زمین و مسکن تشکیل می دهد و نقش بسیار موثر و تعیین کننده ای درتولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی هر کشور دارد .
عضو محترم هیات مدیره بانک افزود: بخش مسکن می تواند به عنوان یک موتور محرک برای خروج از رکود و رونق اقتصادی نقش موثری ایفا کند . منتها در شرایط فعلی باید راهکارهای مناسب پیدا کنیم .
ایشان تصریح کرد : بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی به صورت سنتی با رویکرد سنتی ، وظیفه جذب منابع و اعطای تسهیلات را نه به نحو احسن، بلکه بیش از ظرفیتهای که بانک به عنوان بنگاه اقتصادی داشته انجام داده که نمونه آن پروژه عظیم مسکن مهر است که تاثیرات بسیار بسیار عظیم و عمیق در اقتصاد کشور گذاشته و شاید بزرگترین پروژه اجرا شده طی 100 سال اخیرکشوربوده است .
باید بتوانیم مدلهای جدید تامین مالی طراحی بکنیم. دکتر عزیزی با بیان این مطلب افزود: امروزه لازم است که فراتر از نقش سنتی و کارکرد سنتی حرکت کنیم.بدین معنا که در بخش ساختمان و مسکن از تمامی ظرفیتهای که دولت محترم در اختیار دارد استفاده و باپیاده سازی مدل های نوین در بخش های خصوصی و ترکیبی از بازار پول و سرمایه انشااله به اهداف مورد نظر برسیم .
دکتر عزیزی عضو هیات مدیره بانک تاکید کرد: من از همکاران خودم در بانک مسکن می خواهم که توجه ویژه ای به شرایط خاص فعلی و امکانات و روشهای جدیدی که در بانک مسکن وجود دارد داشته باشند و با استفاده از ظرفیتهای بانک و دولت و هم چنین ظرفیتهایی که گروه مالی بانک مسکن دارد از این روشها به نحو مطلوب استفاده کنند .
وی به سفر 20 سال پیش خود به استان ایلام و تغییرات بوجود آمده در استان اشاره و اظهار داشت: همه ما در بانک مسکن در خدمت مردم عزیز کشور و خصوصا مردم خوب استان ایلام هستیم و سعی می کنیم که با استفاده از ظرفیتهای موجود و تلفیق ظرفیتهایی که در استان وجود دارد در تامین مالی بخش مسکن و ساختمان کمک کنیم هر چند که بانک مسکن یک بنگاه اقتصادی است و تمام پارامترها و عوامل که یک بنگاه اقتصادی در اداره اش مدنظر دارد باید در این زمینه در نظر داشته باشیم .
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با همکاری مدیران و مقامات استانی و در سطح مالی با همکارهایی که بین وزارتخانه های مختلف کشور وجود دارد بتوان متبلور کرد ظرفیتهای جدید و نقش داشته باشیم در توسعه بیش از پیش استان ایلام .
 در ادامه این مراسم جعفر آقاملایی ، عضو دیگر هیات مدیره با ابلاغ تشکرمدیر عامل و اعضای هیات مدیره بانک به بهروز سلیمانی – مدیر شعب سابق استان ، از زحمات وی تقدیر وبا معرفی صید محمد نصرالهی –مدیر جدید استان ایلام بر ایجاد محیطی پویا و جوی همدل و همیار تاکید کرد.  
ایشان استان ایلام را یک استان در حال توسعه ذکر کرد و بر حمایت مدیران استان جهت شکوفایی استان تاکید نمود.
عضو هیات مدیره بانک یکی از مهمترین عوامل استمرار مدیریت بهروز سلیمانی در استان ایلام را اعتماد مسیولان استان، تعامل با مدیران وعملکرد مطلوب ایشان در بحث مسکن مهر اشاره و گفت: حضور ایشان همزمان با اوج مسکن مهر بود که خوشبختانه با عملکرد عالی ایشان ومجموعه تحت امر، استان ایلام یکی از موفق ترین عملکردها در این بخش داشته است.
وی با بیان اینکه تکالیفی که بر عهده بانک مسکن گذاشته شده بود تکالیف سنگینی است تصریح کرد: هدف اصلی بانک مسکن خدمت مناسب به مردم خوب استان بوده است و از تمامی سازمانهای مرتبط استان در بحث مسکن مهرخواهشمندم که جهت تعیین تکلیف واحدهای بافی مانده که قرار است تا 31/6/95 فروش اقساطی و تعیین تکلیف شوند با بانک مسکن همکاری کنند .
دکتر عسگری- معاونت برنامه ریزی استانداری ایلام نیز طی سخنانی به فعالیت های بانک مسکن در توسعه استان اشاره و تاکید کرد: در بخش مسکن مشخصاً بانک مسکن به عنوان بخش پیشتاز اقتصاد در این عرصه نقش آفرینی می کند و وقتی در بحث مدیریت می خواهند آینده اقتصاد کشور یا استان را پیش بینی کنند به امروز مسکن آن استان یا کشور نگاه می کنند .
وی افزود: در مباحث اقتصادی بخش مسکن یک بخش بسیار مهم است چون نزدیک به 30 رشته صنعتی در جامعه با بخش مسکن ارتباط مستقیم دارد و از طرفی 60 الی 70 درصد هزینه زندگی هر خانوار را بخش مسکن تشکیل می دهد که این عوامل باعث گردیده که بخش مسکن یک بخش مهم در اقتصاد هر کشور را تشکیل دهد.
 معاون بر نامه ریزی استانداری ایلام در بخش دیگری از سخنان خود از عملکرد بهروز سلیمانی تقدیر نمود و اظهار داشت : خوشبختانه در طرح مسکن مهر ایشان نقششان را بدرستی ایفا کرده اند و نقش و سهم بانک مسکن در خانه دار نمودن تعداد کثیری از مردم استان بی نظیر و قابل تقدیر است .
در ادامه این مراسم صید محمد نصرالهی – مدیر جدید شعب استان ایلام به ارایه سخنرانی پرداخت واظهار امیداوری کرد که با کمک همکاران استان بتواند مسیولیت را به نحو احسن به انجام برساند .
وی با اشاره به مسکن مهر و نتایج مثبت آن در استان گفت : از سال 87 به بعد تمام توان همکاران در بخش مسکن مهر متمرکز گردید که در این میان بواسطه پرداخت تسهیلات مسکن مهر ،خلا جذب منابع به وجود امد.   نصرالهی تسهیلات پرداخت شده در کل استان را 8700 میلیارد ریال عنوان و آنرا 8 برابر منابع جذب شده در استان ذکر کرد.
 وی هم چنین افزود: 275 میلیارد ریال مطالبات معوق داریم که چیزی در حدود 15/3 درصد تسهیلات ما را تشکیل می دهد که رقم بسیار زیادی است و در نظر داریم این درصد را به زیر 2 درصد که درصد مورد نظر بانک است برسانیم .
بهروز سلیمانی – مدیر شعب سابق استان نیز در سخنانی بر حساسیت های شغل مدیریتی تاکید و تصریح کردتمام توان و سعی خود را در راستای انجام امورات محوله، اطلاح و بهبود روش های مدیریتی و خدمت به مردم . تکریم ارباب رجوع، بکار برده که امیدوارم در این راه موفق بوده باشم.
در پایان این مراسم حکم آقای نصرالهی به عنوان مدیر شعب استان قرایت و با اهدای هدایایی از زحمات آقای بهروز سلیمانی تقدیر شد .
لازم به ذکر است که طی این سفردو روزه، اعضا ی هیات مدیره و روسای ادارات مرکزی بانک مسکن از تمامی شعب استان ایلام بازدید و نکات لازم را به همکاران یاد آور شدند.
آخرین بروزرسانی 1395/3/4