سفر مدیرعامل به استان ایلام

سفر مدیرعامل به استان ایلام

قدرت اله شریفی -مدیر عامل بانک مسکن - به همراه نریمان جهانبخش- مدیر امور مناطق و استانها ،جعفری - مدیرامور حراست و کلهر - رییس اداره کل حوزه مدیریت در سفر یکروزه خود به استان ایلام ، ضرورت برنامه ریزی و داشتن برنامه را مورد تاکید قرار داد.

مدیر عامل بانک مسکن در سفر به استان ایلام:

 برنامه داشتن هر چند ممکن است انحراف هم داشته باشد ،بهتر از این است که بانک و سازمان برنامه نداشته باشد.

قدرت اله شریفی -مدیر عامل بانک مسکن - به همراه نریمان جهانبخش- مدیر امور مناطق و استانها  ،جعفری - مدیرامور حراست و کلهر - رییس اداره کل حوزه مدیریت در سفر یکروزه خود به استان ایلام ، ضرورت برنامه ریزی و داشتن برنامه را مورد تاکید قرار داد.

در این سفر مدیر عامل بانک مسکن ضمن بازدید از شعب سیدالشهدای، مرکزی و شهید کشوری، در نشست روسای شعب و دوایر مدیریت که در محل سالن اجتماعات برگزار شدحضور یافته و از همکاران خواست راههای دستیابی به اهداف را برای خود مشخص و با تدوین یک برنامه زمانبندی شده در جهت تحقق اهداف بانک تلاش نمایند.

وی در ادامه به برنامه تدوین شده استراتژیک و عملیاتی بانک اشاره و اظهار داشت : برای اولین بار و بعد از انقلاب اسلامی بانک مسکن دارای یک برنامه استراتژیک می باشد که با همکاری واحدهای سازمانی و ستادی  از 2سال پیش آغاز و تصویب شد که بر اساس این برنامه تمامی واحدها و قسمتهای مختلف بانک مسکن  برای 5سال  آینده دارای برنامه و اهداف مشخص می باشد.

ایشان افزود : من همیشه تاکید داشته ام که  برنامه داشتن هر چند ممکن است انحراف هم داشته باشد ،بهتر از این است که بانک و سازمان برنامه نداشته باشد.

مدیر عامل بانک مسکن با ارایه توضیحاتی در خصوص تلاش های صورت گرفته توسط بانک مسکن جهت افزایش سرمایه بانک گفت: با تلاش های صورت گرفته سرمایه بانک از مبلغ 7هزار میلیارد ریال به 30هزار میلیارد ریال افزایش یافت که اولین بانک هستیم که این میزان سرمایه را دارا می باشد و در تلاش هستیم که سرمایه بانک را امسال به 50هزار میلیارد ریال افزایش دهیم که اینکار برای بانک حیاتی است.

وی ادامه داد مانده کل منابع ارزی و ریالی بانک مسکن را 313هزار و 824میلیارد ریال و میزان رشد منابع بانک را در سال جاری 58درصدذکر کرد و با مطلوب ارزیابی نمودن آن از تحقق اهداف بانک در سال 91 خبر داد .

شریفی - مدیر عامل بانک مسکن  - در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از مدیریت استان ایلام به سبب کسب رتبه نخست کشور در امر وصول مطالبات معوق طی سال 1391 و با تاکید بر ضرورت جدیت در امر وصول مطالبات اظهار داشت: بانک مسکن در سال 91 چیزی در حدود 30هزار میلیارد ریال مانده مطالبات داشت که به لطف خدا و تلاش همکاران این رقم به 25هزار و 350میلیارد ریال رسید که از لحاظ درصدی از 8/3 دهم در صد به 1/3دهم درصد رسید و در نظر داریم که با ادامه این روندمیزان مطالبات را کاهش دهیم.

مدیر عامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه در سال جاری باید نسبت منابع و مصارف بانک اصلاح گردد بیان داشت : بانک مسکن در سال 91 سال خوبی را سپری کرد که ناشی از تلاش و کوشش همه همکاران بود و هر مدیریت با توجه به پتانسیل خود در بخش های جذب منابع ،وصول مطالبات و... فعالیت کردند که امیدواریم در سال جاری جلوتر از اهداف حرکت کنیم.

قدرت اله شریفی خاطر نشان کرد : بانک مسکن  792هزار میلیارد ریال ناخالص تسهیلات پرداختی دارد که بخش اعظم آن مربوط به مسکن مهر می باشد که با توجه به اینکه عمده واحدها واگذار گردیده ولی دفترچه اقساط برای آنان صادر نگردیده، باید هرچه سریعتر نسبت به صدور دفترچه اقساط اقدام ،زیرا اگر مدت توقف افراد در خانه ها زیاد شود آن شخص باورش می شود که باید قسط پرداخت نکند خصوصا وقتی که این واحدها به صورت انبوه باشد.

در ادامه این جلسه مدیر عامل با تاکید بر اعتبار سنجی مشتریان و شناخت از ظرفیت اعتباری آنان جهت پرداخت تسهیلات تصریح کرد: سعی کنید در زمان پرداخت تسهیلات حتما رتبه مشتری اعتبار سنجی و توان باز پرداخت بررسی  تا ریسک پرداخت به حداقل برسد.

مبارزه با پولشویی، نظارت مستمر بر عملکرد همکاران، برنامه ریزی ، تکریم ارباب رجوع و رعایت قوانین و مقررات بانکی از دیگر مورادی بود که مدیر عامل بانک بر آنها تاکید داشت .

در بخش دیگری از این جلسه بهروز سلیمانی - مدیر شعب استان ایلام به بررسی آماری مدیریت استان پرداخت و گفت: نقطه قوت مدیریت استان در سال 91 کسب رتبه نخست وصول مطالبات کشور توسط مدیریت استان بود که بواسطه تلاش همکاران و برگزاری جلسات، 73درصد مطالبات  وصول و از مبلغ 373میلیارد ریال به 103میلیارد ریال کاهش یافت.

وی میزان رشد سپرده های استان در پایان سال 91را 3درصد عنوان و با اظهار نارضایتی از این میزان رشد ،اهداف مدیریت را در سال جاری تحقق 1200میلیارد ریالی سپردها در پایان سال جاری ذکر کرد .

مدیر شعب استان ضمن اعلام رشد 48درصدی منابع قرض الحسنه در سال91به مبلغ 102میلیارد، میزان سپرده ممتاز مدیریت استان ایلام معادل 46 در صدمیانگین کشوری ذکر کرد و تصریح کرد:سپرده های ممتاز در جای خود می تواند تهدیدی برای بانک باشد که باید در خصوص نحوه فروش و جایگزینی حساب دیگری بجای حساب ممتاز، مدیران ارشد چاره اندیشی کنند.

ایشان در ادامه با اشاره به بازسازی و تجهیز تمامی شعب و ساختمانهای مدیریت استان در سال 91، به عناوین  اول کسب شده توسط مدیریت استان ایلام در بخش های میزان رضایتمندی از خدمات دستگاههای اجرای و تکریم ارباب رجوع طی سالهای 89،90  اعلام شده از سوی استانداری ایلام اشاره و آنرا ناشی از مشارکت همه همکاران دانست.

هم چنین مدیر عامل بانک مسکن  در این سفر یکروزه با استاندار و امام جمعه ایلام دیدار و در دیدار با امام جمعه ایلام به خدمات و فعالیتهای بانک مسکن اشاره و گفت : بانک مسکن یک بانک تخصصی است که 96درصد فعالیت آن در بخش مسکن می باشد و تنها بانکی می باشیم که که چیزی در حدود 400هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نموده.

وی میزان واحدهای ساخته شده در استان ایلام در بخش مسکن مهر را 20هزار واحد ذکر کرد و اظهار امیدواری کرد که با واگذاری این تعداد واحد به متقاضیان مشکل مسکن مردم استان مرتفع گردد.

حجت السلام لطفی - امام جمعه ایلام -  نیز با تقدیراز آقای شریفی و مدیریت استان ایلام  به جهت تلاش های صورت گرفته در بخش مسکن مهر ،مشکل اساسی نسل جوان ومردم را مسکن دانست و تصریح کرد : ازدواج و مسکن درمشکل اصلی  است که چنانچه این دو حل شود ،بقیه مشکلات به نوبه خود رفع می گردند.

وی افزود : قطعا بانک مسکن به عنوان یکی از بانکهای فعال در نظام جمهوری اسلامی ،تحولی عظیم در بخش مسکن ایجاد نموده و می توان گفت که بانک مسکن با خانه دار کردن مردم یک جها دمقدس  را انجام داده است.

سلیمانی -مدیر شعب استان ایلام -  نیز در این دیدار به 25 درصد واحدهای ساخته شده در استان و توسط بانک مسکن اشاره و آن را نشانه حمایت های مدیران ارشد و  تلاش همکاران دانست.

استاندار ایلام نیز دردیدار جداگانه ای از خدمات و نحوه پرداخت تسهیلات به متقاضیان توسط مدیریت استان ایلام  اظهار رضایت نمود و از مدیر عامل بانک مسکن بخاطر حمایتها و تلاشهای صورت گرفته در جهت خانه دار کردن مردم در طرح عظیم مسکن مهر قدردانی نمود.

گفتنی است شریفی - مدیر عامل بانک مسکن و هیات همراه ضمن حضور بر مزار یکی از شهدای گمنام شهر ایلام، از شعب سطح شهر ایلام بازدید و با بررسی وضعیت شعب ،توصیه هایی در خصوص ابهامات و مسایل جاری بانک ارایه نمودند که در این بازدیدها از ایرج قاسمی - رییس شعبه - و کارکنان شعبه سیدالشهدایبه سبب رشد بسیار مناسب منابع و پاسخگویی مناسب تقدیر بعمل آمد

آخرین بروزرسانی 1394/4/23